Google Website Optimizer’ın iki test türünden biri olan A/B testi ile bir sayfanın tamamen farklı iki veya daha fazla sayfanın performansını test ederek sonuca ulaşılmasını sağlamaktadır.

Örneğin: Sitenin ana sayfasını test etmek istiyorsunuz ve hangi ana sayfa tasarımının daha başarılı performans sergilediğini yani hangi sayfa üzerinden daha fazla sipariş veya tanımlamış olduğunuz dönüşümün daha çok oluştuğunu kayıt altına alabilirsiniz. A/B testini etkin duruma getirdikten ve yeterli veri topladıktan sonra hangi ana sayfa tasarımının daha başarılı bir sonuç oluşturduğunu tespit ederek bu sayfa tasarımını geçerli ana sayfa olarak kullanarak eski ana sayfaya göre daha performanslı bir giriş sayfası oluşturabilirsiniz.

Google Website Optimizer’la henüz yeni tanıştıysanız ve sayfanız yüksek miktarda trafik almıyorsa yaklaşık olarak haftada 1000 sayfa görümünden azsa, A/B testleri ile başarılı bir başlangıç yapabilirsiniz çünkü A/B testleri Google Website Optimizer’la test etmenin en kolay ve hızlı yoludur. A/B testlerinde başarılı olduktan ve daha da performanslı sayfalar oluşturmak için Multivariate Testleri ile tanışmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>