EMEA bölgesinin sayılı Google Adwords ajans yetkililerinin ve başkanlarının katıldığı “Think With Google” etkinliği geçtiğimiz hafta içerisinde İrlanda’nın başkenti Dublin’de gerçekleştirildi. Google’ın ev sahipliği yaptığı etkinliğe Google üst düzey yöneticilerinin hazır bulunduğu programa, Türkiye’den 3 sertifikalı ajans katıldı.

Tamamen Google konseptine has bir şekilde organize edilen etkinlikte sunumlarla Google ve Google’ın 2011 öngörüleri anlatıldı. Google yöneticilerinin konuşmaları ve sunumlarının ardından etkinlik, gece geç saatlere kadar devam eden bir eğlence ile sona erdi.

Türkiye’den Moreclick’i temsilen etkinliğe katılan Moreclick Ad Solutions Genel Müdürü Çiğdem Özkan geceyle ilgili şunları belirtti: “Öncelikle Tüm Google çalışanlarını ve yetkililerini bu şahane etkinliği organize ettikleri için tebrik ediyorum. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda Türkiye’den davet alan sayılı ajans içerisinde olmak bizi gururlandırıyor. Bu tarz organizasyonlarla, global pazarları ve bu pazarlarda faaliyet gösteren ajansları yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Bu şekilde ajans olarak hem farklı hizmetleri ülkemize getime şansımız hem de mevcut hizmetlerimizin kalitesini arttırma ile ilgili değerlendirmeler yapma fırsatımız oluyor.”

cigdem1

2011 Mobil Reklamcılık Yılı Olacak
Think With Google etkinliğinde yapılan sunumlarda konuşmacılar, önümüzdeki yılın mobil reklamcılık konusunda bir çok gelişmeye gebe olduğunu ve mobil reklamcılığın hızla büyüyeceğini belirttiler. Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Özkan şunları kaydetti : “Google etkinliğinde konuşmacıların konu ile ilgili sunumlarının yanı sıra, Android telefonlarla yapılan gösteriler oldukça ilgimizi çekti. Zaten Google’ın Android işletim sistemini çıkarması ile mobil platformlara ilgisini biliyorduk. Ancak, mobil bir işletim sistemi ile aramanın bu kadar entegre olduğunu ve yeni mobil reklam alternatifleri bizleri oldukça heyecanlandırdı. Sunum esnasında monaliza tablosunun fotoğrafını çeken bir telefonun, bu tablonun bulunduğu müzeyi bulması ve bu müzedeki diğer benzer tabloları da ekrana getirmesi çok etkileyiciydi. Mobil telefonların bu derece gelişiyor olması, yaygınlığı ile birleşince en büyük reklam mecrasının mobil platformlar olacağı gerçeğini düşündürüyor.”

Tagged with:
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>