Akıllı telefonların, tablet bilgisayarların ve uygulamaların çoğalması ile birlikte, yayıncıların da hedefleri aynı yönde değişti. 2011′de mobil alanda rekabet fazlalaşacak ve ilginç girişimlere şahit olacağız.  Google’da bu alandaki girişimlerine başladı ve dijital gazete ve bayii kurma kararı aldı.

Dijital baskılarını Android işletim sistemiyle uyumlu gazete-dergi bayiinde satacak olan Time Warner, Condé Nast ve Hearst gibi ABD’nin ünlü dergi grupları, internet devi Google ile görüşmelere başladı.

Bazı platformların yayıncılardan kestiği komisyonu aşağıya indirmeyi planlayan Google’a yayıncılar da olumlu yaklaşıyorlar. Dijital platformun kullanımının artması ile doğru orantılı olarak basılı dergi yayınları da sıkıntı yaşamaya başladı ve bu yüzden tablet bilgisayar gibi dijital ortamların üzerine düşmeye başladılar.

Bunlarla yetinmeyen Google; yayıncı komisyonlarını azaltmasına ek olarak kullanıcılara abonelik ve özel indirimler de sağlamayı planlıyor.

googletablet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>