En etkili SEO içeriğiniz; bedava, etkili ve kolay olandır! Bir tarihe yönelen bütün e-posta haber bülteni kampanyalarınız, “tekrarlanmayan kaliteli içerik, SEO başarısına eşittir” şeklindeki Google’ın yeni algoritmasına ışık tutan arama motoru besininin eşsiz hazinesidir.

Bütün yapmanız gereken; içeriği sitenizde yayınlamaktır, metin endekslenecek ve arama motoru sıralamanız büyük ölçüde artacaktır. Aşağıda e-posta pazarlama içeriğinizin websiteniz için yararlı hale gelecek beş ipucu bulunmaktadır.

1. Metin yayınlıyormuş gibi yayınlayın Buna E-posta haber arşivi denmesine rağmen, yazıları metin formatı ile aynı şekilde yapmak çok önemlidir. Bütün içeriğin yanısıra önceki ve sonraki kayıtlarınızın linki ile birlikte, her haber kendi sayfasında olmalıdır. Yapısı; okuyucuların, koleksiyonlar arasında geçiş yapabilmesine ve ilglilerini çeken başlıkları seçebilmelerine izin vermelidir.

2. Alakasız bölümleri tekrar yazınNeredeyse herkesin haber bülteni, web sitesinde yayınlanmak için hedeflendiğinde, alakasız olan bölümleri de yayınlar. Gönderildikten bir veya iki gün sonra okunan e-postaların aksine, web sitenizdeki içerik önümüzdeki birkaç sene orada kalacaktır. Gelecek olayları veya hassas içeriklereri silin.  Güncel olaylar geçtiğinde, onları çıkardığınızdan veya eski olarak tekrardan düzenlediğinizden emin olun.

3. İçeriğinizi herkes için eşit hale getirinBirçok e-posta haber bülteni, üyeleriniz için ayrıcalıklar ve diğer özel teklifler içerir. Bu içeriği websitenizde yayınladığınızda, okuyucu sayısı basın bülteninize giriş yapan müşterilerle sınırlı kalmayacak, arama motoru sorguları aracılığıyla içeriğinizin yerini belirleyen genel bir kitle de olacaktır. Markanızın üyelerinize sağlayacağı özel tekliflere, websitenizdeki üyelerinizin bazılarıları pozitif bakmayacaktır. Bu yüzden; hediyelere değil de haber bültenindeki önemli haberlere odaklanmak daha iyi olur.

4. Satış dilini yumuşatınAmacınız, website ziyaretçilerinizi bilgilendirmek ve eğlendirmek; Şimdi Satın Almaları için baskı yapmak değil. Eğer basın bülteniniz yoğun satış yapmaya odaklanmışsa; dili, biraz daha yumuşatmanız gerekir. Böylece, daha doğal ve bilgilendirici bir yaklaşıma sahip olur. Websitenizdeki metinlerin amacı, kaliteli yazı aracılığıyla okuyucularınızın ilgisini çekmektir. Bu da; basın bülteninizin öncelikli amacını doğal olarak değiştirir.

E-posta basın bülten içeriğinin amacını değiştirmek, ziyaretçileriniz için sadece değerli bilgiler sağlamayacak; ayrıca, SEO çabalarınıza çok fazla değişiklik sunacaktır.

Comments are closed.