Bir kampanya hazırladığınızda ve görüntülü reklam ağında yayınlamak istediğinizde, önünüzde iki temel seçenek vardır; Sizin seçtiğiniz spesifik websitelerini hedeflemek veya Google’ın anahtar kelimelerinizi baz alarak sizin için seçim yapmasına izin vermek.

Google bu seçenekleri tekrar isimlendiriyor:

“Ağın Tamamındaki Alakalı Sayfalar” seçeneği “Geniş Hedefleme Yönteminde Eşleşen Sayfalardaki Reklamları Göster” olarak değiştiriliyor.

“Sadece benim belirlediğim yerleştirmeler, kitle ve konularla alakalı sayfalar” seçeneği de “yalnızca seçilen tüm hedefleme yöntemleri ile eşleşen sayfalardaki ilanlarını görüntüle” olarak değiştiriliyor.

Google’ın bize söylediğine bakıldığı zaman, bu değişiklik yerleştirmeler, kitleler ve konularlı hedeflemek için seçim yapan ama sadece anahtar kelimeler ekleyen kullanıcılar için yapılmakta.

Şimdiye kadar, bu ayarlarda bulunun reklam grupları herhangi bir reklam görüntüleyememekteydi. Bu noktadan sonra, Google sizin temel olarak AdWords kullanmayı bilmediğinizi varsayarak sizin reklamlarınızı anahtar kelimelerineze göre tüm görüntü ağlarında göstermeye başlayacak.

 

Comments are closed.