e-mailing1ReturnPath tarafından Eylül 2011′de yayımlanan bir araştırmaya göre 2011 yılının ilk yarısında amaçlanan e-mailing gönderimleri gelen kutusuna ulaştı. “E-posta Deliverability Global Benchmark Report” elde edilen sonuçlar, spam / önemsiz posta klasörüne (% 7) ya da gelen kutunuza ulaşamadığı veya filtreleme (% 12) tarafından bloke edilmiş e-postalar olduğu sonucuna varılmıştır.

Avrupa (% 84), Asya-Pasifik (% 78) ve Karayip / Latin Amerika (% 62) gönderilen ticari e-postaların gelen kutusuna düşme oranlarını göstermektedir.

 

B2B Gönderim Oranları

B2B alıcıları hedefleyen ticari e-postalar, genel ticari e-postalara benzer küresel başarı oranlarına sahip. % 80′ni spam / önemsiz klasör ve % 12 ulaşamamış ve % 8 ise filtreleme ile bloke edilerek gelen kutunuza ulaşmış durumda.

ReturnPath diğer bir analizine göre ticari B2B e-postaların sadece % 75.2′nin gelen kutusuna ulaşabildiğini ve bu 2009 yılından itibaren % 5 oranında bir iyileşme gösterdiği sonucu ortaya çıkmıştır. Çalışma, iş e-posta adresleri için kullanılan çok sayıda şirket düzeyinde filtreleme yöntemlerinin ve bilgi dağıtılabilirlik konusunun hala önemli bir endişe kaynağı olduğu anlamına geliyor.

Kanada’da Engellenen E-Posta Oranı Oldukça Yüksek
Kuzey Amerika’da ticari e-posta başarı oranları incelendiğinde ise bloke e-postalar (% 12) orantısız olarak yüksek bir oranına sahiptir ve kabaca gelen kutusuna düşen ve başarı elde edilme oranı % 85 ülke Kanada’dır. Bu arada, ABD engellenmiş ticari e-postaların sadece % 6 ile % 86 başarı oranına sahiptir.

Almanya Ve Spam
Almanya, Fransa ve İngiltere’nin ticari e-posta başarı oranlarına daha yakından bakıldığında, Almanya, bu üç ülkenin en düşük başarı oranı (% 82.1) ve en yüksek istenmeyen posta oranı (% 15.1) olduğunu gösterir. İngiltere’de benzer bir % 86 başarı oranı ve % 7.8 spam oranı, Fransa,% 86.2 başarı oranı ve % 7.9 spam oranına sahip ülkelerdir.

Avustralya ve Çin’in Farklı Eğilimleri
Avustralya ve Çin, ticari e-posta başarı oranları aynı bölgede iki ülke, iki Asya-Pasifik ulusların oranları içine arasındaki fark ne kadar geniş olabileceğini gösterir durumda. Avustralya, % 6 bloke e-posta ile % 89 başarı oranına sahiptir. Buna karşın, Çin bloke ticari e-postaların % 39′u ile % 58 başarı oranı sahiptir.

Tagged with:
 

Comments are closed.