Sitenizin daha doğrusu site içindeki ürünlerin satışı için yaptığınız reklam ve pazarlama çalışmalarındaki stratejiler ne kadar önemli ise siteye geldikten sonraki adımlar ve bu adımların takibi de satışı tamamlandırmak için o kadar önemlidir.

Bu yüzden Google Analytics…

ANALYTICS’İ TANIMA:

Google Analytics kullanıcılarının yararlanabileceği özelliklerden bazılarını görmek için aşağıdaki diyagramı inceleyebilirsiniz.

1. Tüm Analytics hesaplarınız ve profillerinizle ilgili genel bilgi edinmek ve bu hesaplarla profilleri düzenlemek üzere Analytics Ayarları sayfanıza gitmek için bu bağlantıyı tıklayın. Bu sayfadan, Profil Ayarları sayfasına gidebilirsiniz. Profil Ayarları sayfasında izleme kodunuzu görüntüleyebilir, hedefler ve dönüşüm hunileri oluşturabilirsiniz.

2. Ayrıca, bu açılan menüyü kullanarak herhangi bir hesaba da gidebilirsiniz.

3. “Ayarlar” sayfası “Analytics Ayarları” sayfasından farklıdır. Burada, hesabınızla ilişkili e-posta adresini, hesabınızın dilini ve e-posta bildirim ayarlarınızı belirleyebilirsiniz.

4. “Hesabım” bağlantısı, sizi tüm Google Hesaplarınızı (İNG) listeleyen bir sayfaya yönlendirir.

5. Google Analytics Yardım Merkezimize gitmek için burayı tıklayın. Yardım Merkezinde, Google Analytics Yardım Grubu’nda ve web’de bulunan 30.000 sayfalık Google Analytics destek içeriğinde arama yapar.

6. İşiniz bittiğinde hesabınızdan çıkmayı unutmayın!

Google Analytics kullanımı ile ilgili pratik bilgiler yazımızın ikinci bölümde yer alacaktır.

Tagged with:
 

Comments are closed.