Sitenizin daha doğrusu site içindeki ürünlerin satışı için yaptığınız reklam ve pazarlama çalışmalarındaki stratejiler ne kadar önemli ise siteye geldikten sonraki adımlar ve bu adımların takibide satışı tamamlandırmak için o kadar önemlidir.

Bu yüzden Google Analytics bölüm 3

 

ANALYTICS’İ KURMA:

1. Kişiselleştirilmiş Google Analytics İzleme Kodunuzu bulma
İzleme kodu profile özgüdür. Dolayısıyla, bu koda yalnızca belirli bir profile ait Profil Ayarları sayfasından erişilebilir. Talimatların tamamı için İzleme kodumu nerede bulabilirim? başlıklı makaleyi okuyabilirsiniz.

2. Kodu uygulama
Kod snippet’ini bulduktan sonra, kopyalayıp içeriğinizin altına, izlemeyi planladığınız her sayfadaki etiketinin hemen önüne yapıştırın. Genel bir ekleme veya şablon kullanıyorsanız, kodu oraya girebilirsiniz. İzleme kodunu güvenli sayfalara uygulamak için (ör. https://) Güvenli sayfalar için izleme kodunu nasıl elde ederim? başlıklı makaleyi okuyabilirsiniz.

3. Kodu farklı sayfalarda uygulama
İzleme kodunu veriye dayalı sayfalarda veya çerçeveli sayfalarda nasıl uygulayacağınızla ilgili daha fazla bilgi edinmek için Google Analytics Kurulum Kılavuzu‘nun ilgili bölümünde bulunan talimatları izleyebilirsiniz.

4. Sorun Giderme
Sayfalarınız için izleme kodunuzu yükleyip kaydettiğinizde işlemi tamamlamış olursunuz. 24 saat geçmesine rağmen hiçbir veri görmüyorsanız, lütfen Google Analytics web sitemi neden izlemiyor? başlıklı bölümü okuyun.

Kodu sitenizdeki sayfalara nasıl ekleyeceğinizi bilmiyorsanız, lütfen web yöneticinize başvurun ve yukarıdaki adımları izlemesini isteyin.

Tagged with:
 

Comments are closed.