Google’ın daha önce yapmış olduğu sosyal mecrasının kötü sonuçlanmasından sonra büyük bir azim ve stratejik yapılandırmayla bir çok projesini entegre ettiği Google+ ‘ı her konuda güçlendirmeye devam edeceğini her açıklamasında dile getirdi. Bu yazımızda bu açıklamanın detayı ve Google+ sayfa açılımları ile ilgili.

Gelin Google resmi açıklamasını birlikte inceleyelim;

Google+ bugüne kadar, insanları diğer insanlarla bir araya getirmeye odaklandı. Bundan sonra, sizin için önemli olan kişiler gibi, takip ettiğiniz konulardan da sürekli haber alabilmenizi istiyoruz. Bu, her başınız sıkıştığında telefonla çağırdığınız mahalle tesisatçınız da olabilir, çok sevdiğiniz büyük markalardan biri de. İşte bu sebeple bugün Google+ Sayfaları’nı bütün dünyada kullanıma açıyoruz.

Google+ her zaman gerçek hayattaki paylaşım biçimlerini Internet’e taşıyan bir platform olmayı hedefledi. Google+ Sayfaları da aynı amacı taşıyor. Artık, mahallenizde en sık alışveriş yaptığınız dükkandaki yetkili ile ihtiyacınız olduğunda “videoyla sohbet” özelliğini kullanarak iletişime geçebilecek ya da en sevdiğiniz müzik grubunu turneye çıktıklarında yakından takip edebileceksiniz. Google+ sayfaları, gerçek dünyada bulduğumuz her şeye Internet’te hayat veriyor. Böylece, takip etmek istediğimiz her şeyi çevrelerimize ekleyerek, bizim için en önemli olan sayfalarla (yani insanlarla) daimi bir bağ kurmamızı sağlıyor.

İş dünyası ve markalar da Google+ sayfaları sayesinde müşterileri ve takipçileri ile sürekli olarak iletişimde kalabilecek. Müşterileriniz ve takipçileriniz, sizi +1’leyerek başkalarına tavsiye edebilecekleri gibi, Google+ sayfanızı çevrelerinden birine ekleyerek sizinle sürekli iletişimde kalabilecek. Hatta “videoyla sohbet” özelliği sayesinde ekibinizdeki insanlarla yüz yüze vakit geçirebilecekler. Yapmanız gereken tek şey, paylaşımda bulunmaya başlamak. Böylece, çok kısa süre içerisinde sizinle kontak kurmak isteyecek takipçileriniz ve sadık müşterilerinizle bir araya geleceğinizden emin olabilirsiniz.

Google+ sayfanızı açmak için beklemenize gerek yok: plus.google.com/pages/create sayfasından başlayarak kendi Google+ sayfanızı yaratın ve halihazırda var olan Google+ sayfalarına sizinkini de ekleyin.

Mühendislik Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı, Vic Gundotra konuyu böyle açıklıyor, siz ne düşünüyorsunuz?

Tagged with:
 

Comments are closed.