Dün Google’ın Mühendislik Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Vic Gundotra’nın yaptığı Google+ ile ilgili yazısını paylaşmıştık. Bu yazı yine Gundotra’dan ve Google aramalarında ki yeni özellik hakkında.

İşte resmi blogtan paylaştığı yenilik ve içerikleri;

İnsanlar her gün Google’da milyarlarca arama yapıyor. Sıklıkla da iş dünyasından isimleri ve markaları arıyorlar. Bugün kullanıma açtığımız Google+ Sayfaları, insanların yaptığı bu aramaların, anlamlı ve sonuç veren aramalar olmasını sağlayacak. Artık Google+ Sayfalarını Google arama sonuçlarından direk çevrelerinize eklemenin iki yolu var. İlki, Google+ sayfalarını arama sonuçlarına dahil etmek, ikincisi de Direct Connect isimli bir özellik.

Örneğin, bir filmin fragmanını izlediğinizi ve çok beğendiğinizi varsayalım. Ya da en sevdiğiniz müzik grubunun yaşadığınız şehirde konser vereceğini duydunuz. Her iki durumda da daha fazla bilgi almak istersiniz. İşte Direct Connect bu bilgiye erişimi sizin icin çok daha kolaylaştırıyor; hatta otomatik bir hale getiriyor. Tek yapmanız gereken; +Google örneğinde olduğu gibi, Google arama sayfasına gidin ve arama kutusuna önce ‘+’ sonra da aramak istediğiniz sayfanın adını yazın. Sizi doğrudan aradığınız konunun Google+ sayfasına yönlendireceğiz ve isterseniz çevrelerinize de ekleyeceğiz.

Direct Connect şu anda sınırlı sayıda sayfa için çalışıyor ( +Pepsi ve +Toyota gibi), ancak yakında pek çok sayfada kullanılabilecek. Direct Connect ile ilgilenen kuruluş ve şirketler bu özellik ile ilgili daha fazla bilgi almak için yardım merkezimizi ziyaret edebilirler.

Google+ sayesinde, gerçek hayattaki paylaşımların zenginliğini Internet’e taşımayı hedefliyoruz. Google+ Sayfalarının bugün itibariyle kullanıma açılmasının bizleri daha da yakınlaştırmasını umut ediyoruz. Ancak önümüzde uzun bir yol olduğunun ve yapabileceğimiz çok sayıda yenilik bulunduğunun farkındayız.

Tagged with:
 

Comments are closed.