Google, yapılan reklamlar ile belirlenen hedef kitlenin sitenize nasıl geldiğini gösteriyor ama bundan sonra ki adım site erişimi ile hareketleri takip etmek ve strateji belirlemek.

Google kısa süre önce, site ziyaretçilerinizin sitenize erişmek için kullandığı platformları (ör. masaüstü veya mobil cihazlar) gösteren raporu çıkarmıştı. Bu uygulama sayesinde kazançlarınızın dökümünü trafiğinizin geldiği yerlere göre görüntüleyebilir, ardından bunu, sitenizi optimize ederek kullanıcılara daha iyi bir deneyim sağlamak için kullanabilirsiniz. Örneğin, trafiğinizin yüksek bir yüzdesinin mobil cihazlardan geldiğini saptarsanız, web sitenizin bir mobil sürümünü oluşturmanızı ve bu sürümden Mobil İçerik için AdSense ile para kazanmanızı öneririz.

Bu özellik sayesinde, performans verilerinizi şu kategorilere ayrılmış halde görebileceksiniz:

  • Masaüstü – masaüstü cihaz kullanıcılarından gelen tüm trafik
  • İleri teknoloji mobil cihazlar – akıllı telefon cihazları dahildir
  • Diğer mobil cihazlar – eski teknolojiye sahip ve orta düzey telefonları içerir

Yeni arayüze gidip Performans raporları sekmesini tıklayıp, sol tarafta bulunan gezinme bölmesindeki Platformlar’ı seçerek bu yeni raporu deneyin.

Raporlama sisteminde yapılan iyileştirmelere yönelik çalışmaları devam ettiren Google yeni revize ve çalışmalarınında olacağını söyledi.

Tagged with:
 

Comments are closed.