AdSense metin reklamlarının görünüşünü özelleştirmek söz konusu olduğunda, birçok yayıncı, hangi kombinasyonları seçeceğinden her zaman emin olamadığını bildiriyor. Başlangıç olarak, reklam renkleri, yazı tipi boyutu ve yazı tipi için, tüm yayıncı sitelerinde olumlu performans gösterdiğini saptadığımız bir dizi varsayılan seçenek sunan Google’dan AdSense Mühendisi Stephen Yuan’ın açıklamalarına yer veriyoruz.

Bugün, varsayılan yazı tipi ayarlarımızdaki heyecan verici bir iyileştirmeyi duyurmak istiyoruz. Bu iyileştirme, reklam birimlerinizi benzersiz siteniz ve kullanıcılarınız için optimize edecektir. Varsayılan yazı tipini ve yazı tipi boyutunu görüntüleyecek şekilde ayarlanmış her reklam birimi için, artık sistemimiz otomatik olarak, en yüksek performansı gösteren seçeneği belirleyip görüntüleyecektir. Bu en yüksek performansı gösteren seçenek, kullanıcının görüntüleme ortamı (işletim sistemi, tarayıcı) ve reklam biriminin kendisi (dil, boyut, reklam sayısı vb.) gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Bu faktörlerin AdSense yazı tiplerimiz üzerindeki etkilerini test edip, en iyi kombinasyonları, varsayılan yazı tipi ayarlarımıza dahil ettik. Bu güncellemeyle amacımız, optimum yazı tipi ayarlarını reklam birimlerinize uygulayarak sitenizdeki reklam performansının yükselmesine yardımcı olmaktır.

Bu değişikliğin yalnızca, “AdSense varsayılan yazı tipi ailesi” ve “AdSense varsayılan yazı tipi boyutu” seçili olan reklam birimlerini etkileyeceğini lütfen unutmayın. Sitenizde yayınlanacak reklamlar için daha önce belirli bir yazı tipini veya yazı tipi boyutunu seçtiyseniz, bu değişiklik sizi etkilemeyecektir. Ancak, yeni ayarlarımızı denemenizi öneririz. Mevcut herhangi bir reklam biriminin yazı tipi ayarlarını değiştirmek için, Reklamlarım sekmesinde bu ayarları düzenlemeniz yeterlidir. Gelecekte oluşturacağınız reklam birimleri için tercihleri değiştirmek isterseniz, Ana Sayfa sekmesindeki Hesap Ayarları sayfasına gidin ve “Varsayılan reklam görüntüleme tercihleri” bölümünü düzenleyin.

Bu gelişmenin sizi de bizim kadar heyecanlandırdığını umarız. Metin reklam seçenekleriyle ilgili araştırmalarımızdaki son gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Tagged with:
 

Comments are closed.