Google reklamlarının farklılaşması internet kullanımın şekil değişmesi ile kullanıcılara ulaşımını farklılaştırmış durumda. Google her cihaza uygun reklam formatlarını yeniliyor.

Nasıl mı?

İşte Google mobil reklamlar mühendisi olan Priya Gupta’nın bilgilendirmesi;

Kısa zaman içerisinde kullanıcıların, reklamları görüntüledikleri ortama (masaüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefon) bağlı olarak en uygun boyutta görüntülenmesini sağlamak için metin reklamlarımızı akıllı hale getiriyoruz. En iyi yanı da, reklamlarımızın, web sayfanızın görüntülendiği cihazı algılayıp, web sayfalarınızda herhangi bir değişiklik yapılmasını gerektirmeden, en uygun davranışı otomatik olarak kendisinin gerçekleştirmesidir.

Bu değişiklik sayesinde, daha ilgi çekici, performansı daha yüksek reklamlar sunmak için mobil cihazların benzersiz özelliklerinden yararlanacağız. Ekranlar daha küçük olduğundan, reklamların daha okunur ve fark edilir olması için reklam alanı başına düşen reklam sayısını azaltıp metnin boyutunu büyüteceğiz.

Ayrıca, kullanıcıların reklamları dokunmatik bir ekran kullanarak seçmesini kolaylaştırmak için her reklamda büyük bir düğme de sağlayacağız. 728×90 boyutunda bir büyük şeridin, farklı platformlarda nasıl farklı görüneceği aşağıda verilmiştir.

 

Masaüstü

 

 

Tablet

 

 

 

 

 

Telefon

Tagged with:
 

Comments are closed.