Google Plus bir yeniliği daha kullanıma sundu. Artık Google Plus hesabınızı rumuz (nick) kullanarak da aktif edebileceksiniz.

Biliyorsunuz Google Plus içerisinde hesap açarken sadece isim ve soyad kullanabiliyordunuz. Takma bir isim ile hesap açmanıza izin verilmiyordu. Bu şekilde hesap açanların hesabı ise farkedilir edilmez siliniyordu. Bu durum pek çok Google Plus kullanıcısının tepkisine yol açmış, hatta bu yüzden site üye kaybı yaşamıştı.

8 ay önce açılan Google Plus bu tavrından taviz vermeye karar vermiş olacak ki Google+’ın Başkan Yardımcısı Bradley Horowitz konuya ilişkin blog girdisinde, bu hafta itibarı ile artık kullanıcılara böyle bir seçenek sağlamaya başlayacaklarını belirtti.

Bu değişiklik artık herkes takma ad kullanarak hesaplarını kullanabilecek anlamına gelmiyor. Site yine gerçek isim ve soyisim konusunda ısrarlı, takma ad, gerçek isimlerin yanında yazılacak.Örneğin Ezgi Güler (The Warrior) gibi..Takma bir isim eklemek için yapılması gereken, Google+ profilinden ‘Profil Düzenle’ başlığına tıklayıp, isme gelmek ve ‘daha fazla seçenek’ başlığına girmek.

Bu değişikliği yaptığınızda Google profiliz ile ilişkilendirdiğiniz tüm hesaplarınızda bu ismin kullanılacağı bilgisini hatırlatalım istedik. Her ortamda takma isminizn görünmesini istediğinize emin misiniz?

 

 

Comments are closed.