Google 2010 yılında Seattle kentinde bulunan, resim depolama ve editleme yazılımı olan Picnik isimli servisi satın alarak bünyesine katmıştı. 2005 yılında piyasaya sürülen online resim düzenleme aracı web tabanlı olmasına rağmen photoshopa alternatif olarak gösteriliyordu.

Ancak Google blogunda bir açıklama yaptı. 2011 yılında da bazı servislerini kapatma kararı alan Google, Picnik’i de başarısızlıklar listesine eklemeye karar vermişti. Yazıda servisin 19 Nisan 2012′de kapatılacağı söyleniyordu.

Bu kapatılma işleminde diğerlerinden farklı olan bir şey vardı. O da Picnik kullanıcılarına eğer bu servsi kullanmak istiyorlarsa Google ürünleri üzerinden kullanabileceklerinin duyurulması idi.Ancak bu açıklama sanılanın aksine kullanıcılar tarafından hiç de olumlu karşılanmadı. Google Plus’tan nefret ettiklerini ileri süren ve bu hizmeti kullanmak için de olsa Google+’ı kullanmak istemeyen kullanıcılar blogun altına binlerce yorum yazdı.

Google bu yorumları nasıl değerlendirecek bilmiyoruz ancak yıllardır sahip olduğu sempatik duruşu tehlikeye mi giriyor zaman içinde göreceğiz.

 

Comments are closed.