Özellikle özel günlerde markaların reklam stratejileri ve kampanyaları artmakta, olumlu geri dönüş hedeflemeleri ile pazarlamanın en önemli mecrasını belirlemekteler. Bu adımda ilk ve öncelikli mecra Google.

Inside AdSense ekibinden Jamie Firkus’in yaptığı açıklamada;

Tüm siteler yerleşim hedeflemeye uygun olsa da, sitenizdeki yerleşim hedefli reklam miktarının artmasına yardımcı olmak için yapabilecekleriniz vardır. İlk olarak, özel kanallarınızı reklam yerleşimlerine dönüştürün. Potansiyel reklamverenlerin, sitenize teklif vererek ulaşacakları kitleleri anlamalarına yardımcı olmak için iyi yazılmış bir başlık ve açıklama girdiğinizden emin olun. Açıklamada sitenizin adı, teması, reklam konumu, reklam boyutu ve siteyle ilgili demografik veriler gibi ayrıntılara yer verilmelidir.

Ardından, en başarılı reklam birimlerimizi kullandığınızdan ve bunları optimum konumlara yerleştirdiğinizden emin olun. Son olarak, sitenizi Reklam Planlayıcı’da duyurun. Bu adımları uygulamak, reklamverenlerin, belirli bir bölümde veya alanda reklamlarını yerleştirecekleri yerleri hedeflemek ve seçmek üzere sitenizi bulmasına yardımcı olacaktır. Genel olarak yerleşim hedefli reklamların BGBG’leri çok daha yüksektir. Bu da, daha fazla kazanç elde etmenizi sağlar.

Hedefli kanallar oluşturmak ek gelir elde etmenin kolay ve mükemmel bir yoludur. Ancak reklamverenlere görüntülenmeleri zaman alır. Bu yüzden elinizi çabuk tutun! Yardım Merkezimizdeki talimatları uygulamanız yeterlidir. Değişiklikleri yaptıktan sonra, reklamlarınız bu yılbaşı dönemi için hazır olmakla kalmayacak, aynı zamanda gelecekteki her önemli kampanyada reklamverenler tarafından hedeflenebilir olacaktır.

Jamie Firkus’in yapmış olduğu bu açıklama özet olarak, sektörü doğru okuyabildiğinzde stratejik adımları ile Google AdSense aracılığı ile daha fazla kazanç sağlayabileceğinizi gösteriyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>