Google bundan böyle Youtube videolarını arama sonuçlarından ilk sırada büyük görseller eşliğinde kullanıcılarına sunacak. Now-Style kart isminde geliştirdiği yeni sistem sayesinde Google, aramalar ile ilgili en popüler videoyu ilk sırada gösterecek.

Now-Style kart ismindeki yeni bir sistem ile Google tıpkı Youtube‘da olduğu gibi arama sonuçlarında kullanıcının karşısına büyük bir video player gibi görünen video görseli getirecek. Kullanıcı görsele tıkladığında video arama sayfasına değil, yönlendirilen adres ile Youtube sayfasında oynatılacak.

Google’ın yeni yeni denediği bu sistem henüz bazı müzik videolarında kullanılıyor. Çok popüler bazı Youtube müzik videolarını kullanıcı karşısına çıkaran Google, yakın bir gelecekte bu sistemi tüm Youtube videoları için kullanmayı düşünüyor. Ayrıca yetkililer diğer video paylaşım servislerinin videoları için de bu sistemin uygulanacağını belirtiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>