Seo uyumlu internet sitesi kurmadan önce detaylı bir projelendirme yapılmalıdır. Sonrasında bu proje, sağlam temeller üzerine oturtulmalıdır. Temel ne kadar sağlam olursa proje de o kadar kaliteli ve kalıcı olur. Kurulan internet sitesinin sağlam temeller üzerine oturması için mutlaka çok iyi bir seo çalışması yapılmalıdır. Internet sitesinin Google gibi arama motorlarında üst sıralara taşınması için mutlaka kaliteli bir seo çalışması yapılması gerekmektedir. Kaliteli seo çalışması yapmak için de kaliteli ve arama motorlarının yapısına uygun bir internet sitesinin olması gereklidir. Kurulan bir internet sitesinin arama motorlarına uygun olması için birçok çalışma yapılmalıdır. Bu çalışmalar daha tasarım aşamasındayken planlanmalıdır. Tasarımı yaparken ana sayfada ve alt sayfalarda nasıl bir seo çalışması yapılacaksa o şekle göre sitenin içeriği, h tagları, sitedeki konulara özel keywords’ler gibi tüm ayrıntılar tasarlanmalıdır. Yapılacak internet sitesi hem kullanıcıların gözüne hem de arama motorlarının yapısına uygun olmalıdır. Bu nedenle site tasarım aşamasındayken mantıklı düşünmek gereklidir. Ana sayfada çok yazı olması her zaman için iyidir. Peki, bu yazıları kullanıcıların gözünü yormadan nasıl tasarlanmalıdır? Bu sorunun üzerinden bir jquery tab menü ile gelebilirsiniz. Şık ve tasarıma uygun tab menü altına yazılar ve içerikler eklenebilir.

Web Siteniz Seo’ya Uygun Olmalıdır

Seo uyumlu internet sitesi kurulurken tab menü sayesinde hem arama motorlarına hem de kullanıcılara hitap eden bir alan oluşturulmuş olur. Bir internet sitesi eğer seo için uyumlu değilse o siteye çalışma yapmak uygun değildir. Kalitesiz ve alt yapısı seo uyumlu olmayan internet sitesi kesinlikle verimli olamaz. Bu nedenle çalışma yaptırmaya ya da yapmaya başlamadan önce kaliteli bir internet sitesi tasarlanması tavsiye edilmektedir. Seo uygulaması, dünyada yoğun olarak kullanılmaktadır. Çünkü sitenin Google arama motorunun kriterlerine uygun olması önemlidir. Google, internet sitelerini geliştirdiği bir algoritma ile taramakta ve sıralandırmaktadır. Bu yazılım teknolojisi sayesinde sağlıklı olan arama verileri listelenir. Bütün site sahipleri, arama motorlarında ilk sayfada yer almayı istemektedir. Organik aramalarda ilk sayfada yer alarak daha geniş kitleye ulaşmak isteyen site sahiplerinin tek çözümü de seo uygulamasıdır. Google kriterleri değiştirse de siteleri yayınlayanları ilgilendiren kısımları iletişim platformlarında paylaşılmaktadır. İşte bu nedenle gerekli esaslara uygun yapılmış siteler yani diğer sitelerin önüne geçebilmektedir. Ancak seo çalışması profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Çünkü bu uygulama sitenin yaşayabilmesi için önemlidir. Bu süreç basite indirgenmeyecek derecede önemlidir. Ancak seo danışmanlığı altında pek de etik olmayan uygulamalarla karşılaşma olasılığı son derece yüksektir. Bu nedenle seo uygulamasını yapılmadan önce çok iyi araştırılması tavsiye edilmektedir. Çünkü önemli olan Google arama motorunun beklentilerini karşılamaktır. Bu beklenti karşılandığında internet sitesi arama motorlarında ilk sıralarda çıkacaktır.

Google’da Üst Sıralarda Yer Alabilmenin Yolu

Seo uyumlu internet sitesi sahibi olmak, Google gibi arama motorlarında üst sıralarda yer almanın en güvenli ve en uygun yoludur. İnternet sahibi olanların da seo hizmeti almasında büyük yarar vardır. Bu çalışma sayesinde internet sitleri amacına ulaşmış olur. Sektörel bir internet sitesi hazırlansa dahi mutlaka bu çalışmanın yapılması gerekmektedir. Çünkü bu çalışma sayesinde sitenin ziyaretçi sayısı artacaktır. Ayrıca seo çalışması yapılırken yazılan makalelerin de önemi vardır. Özgün içerikle oluşturulan makaleler, sitenin Google gözünde güvenilirliğini artıracaktır. Yüzde yüz özgün makale, internet sitesinin değerini de artıracaktır. Ancak makalenin imla kurallarına uygun olarak yazılması esastır. Aynı zamanda içeriğinde doğru bilgiler paylaşılmalı, detaylı bilgiler olmalıdır. Bu sayede siteye giren ziyaretçiler bilgilendirici makaleleri sonuna kadar okuyabilir. Ziyaretçinin sitede zaman geçirmesi de yine internet sitesinin istenilen seviyeye gelmesinde önemlidir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>