Microsoft, Windows XP’ye sunduğu resmi desteği 08.04.2014′te son veriyor.

Microsoft’un açıklamasına göre 8 Nisan’dan sonra Windows XP kullanmaya devam şirketlere ve son kullanıcılara, oluşabilecek yeni tehditlerden korunması için yada yeni fonksiyonların eklenmesi gibi konularda güncelleme ve destek sunmayacak

.XP kullananlara Windows 8.1′e geçme önerisi yapan Microsoft, XP kullanıcılarının dosya ve ayarlarını yeni nesil işletim sistemlerine kolayca aktarabilmesi için Laplink ile işbirliğine giderek PCmover Express for Windows XP yazılımını ücretsiz kullanıma sunucak.

XP üzerindeki e-posta, dosya, müzik, video, profil ve ayarların Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 yüklü PC’lere aktarılabilmesini sağlayan PCmover Express For Windows XP, www.windowsxp.com adresinden indirilebilecek. Windows XP üzerindeki uygulamaları da yeni cihazına aktarmak isteyen kullanıcılar ise, PCmover Professional ürününe indirimli fiyatla sahip olabilecek.

Windows XP Home ve Professional kullanıcıları Windows XP’ye verilen resmi desteğin 08.04.2014 tarihinde sona ereceğine dair bir uyarı mesajıyla karşılaşacak. Microsoft, kullandığı işletim sisteminin Windows XP olup olmadığını sorgulamak isteyen kullanıcılar için AmIRunningXp.com web sitesini de yayına aldığını bildirdi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>