Google‘ın ABD’de  bir günlüğüne satışa çıkardığı akıllı gözlüğü Google Glass’ın beyaz modeli 12 saatte tükendiği bildirildi. Google  Glass, salı günü ABD’de saat 09.00′da vergiler hariç 1.500 dolara satışa sunulmuştu. 22.36′da şirketin resmi blogunda yapılan duyuruda Cotton (Pamuk) çerçeveli versiyonunun tükendiği belirtildi. Çarşamba sabahı ise 07.23′te yapılan açıklamada  tüm stoğun bittiği belirtildi.
Gözlük beyaz, siyah, turuncu, mavi ve gri olmak üzere 5 renk seçeneği ile satışa sunulmuştu. Sitede yer alan “Yakında daha fazlasını paylaşabiliriz” sözü, şirketin Google Glass’ı tekrar satışa sunacağı şeklinde yorumlandı.

Google Glass , 5 megapiksel kamerasıyla 720p video kayıt özelliği sunuyor.Wi-fi bağlantı özelliği bulunacak Google Glass’ın kablosuz bağlantı erişimi 802.11 B/G standardında. Gps ve Sms  özelliği de bulunacak gözlük, Android 4.0.3 ve üstündeki işletim sistemlerini kullanacak. Sesli komut sistemiyle çalışan gözlük sayesinde, eş zamanlı olarak o anın görüntüsü ve fotoğrafı çekilebiliyor. Navigasyon hizmeti de sunan gözlük, adres komutundan sonra görüş ekranının sağ tarafına gidilmek istenen adresin tarifini çıkartıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>