2011 yılının şubat ayında arama motoru niteliğini yükseltmek için Panda algoritmasını geliştiren Google bu algoritmayla arama sonuçlarınındaki niteliksiz içeriklerin engellenmesini sağlıyor. Ziyaretçi trafiğini arttırmak ve arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak isteyenleri özgün ve kaliteli içerik üretimine mecbur bırakan Panda, oldukça sık bir şekilde güncelleniyor ve şimdi de 4.0 güncellemesiyle karşımıza çıkıyor.

 

Yeni güncellemeyi Twitter’dan yaptığı açıklamayla Google takımından Matt Cutt duyurdu. Bu güncellemenin en önemli özelliği ise Panda’nın yeni sürümünün siteleri tanımlama şeklinde birtakım değişikliklere gitmiş olması.Google tarafından algoritmayla alakalı olarak henüz detaylı bir açıklama yapılmasa da firmanın niteliksiz içerikleri arama motolarında öne çıkarmama geleneği daha da katılaşmış bir şekilde sunuluyor. Güncellemenin devreye girmesinden sonra beklendiği üzere niteliksiz içerikler ve footer linkini sahip siteler düşüş yaşıyorlar.

 

Bu yeni güncellemenin ardından SEO çalışmaları yapanlar kişiler için websitelerinde özgün ve kaliteli içerik oluşturmak artık çok daha önemli hale geliyor.

Tagged with:
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>