Web sayfanızın trafiğinin arttırılması açısından Google AdWords ve Facebook’tan sonra gelen YouTube’un dikkat çeken rakamlarını sizin inceledik.

Hazırlanan infografikte online video platformlarının lideri olan YouTube’a bir dakikada yüklenilen video sayısını ve çok daha fazlasını öğreniyoruz.

YouTube’a dakikada 100 saatlik video yükleniyor. Diğer taraftan YouTube’un video tanıma sistemi her dakika 100 saatlik videoyu incelerken, en dikkat çekici yanı ise bir günde 400 yıldan fazla videoyu incelemiş oluyor.

Site trafiğinin yanı sıra kullanıcı etkileşimi de dikkat çekiyor. Video beğenme ve yorum sayıları paylaşılmasa da kullanıcıların dakikada ortalama  1.388 kanal takip ettiği belirtiliyor.

YouTube’un dakikada 10.654 dolar kazandığı tahmin edilirken, popüler kanalların yıllık kazançları ve görüntülenme sayıları da detaylı incelmek isteyenler için infografiğimizde veriliyor.

YouTube_1dk2

Kaynak:http://www.digitalinformationworld.com/2014/07/what-happens-in-a-youtube-minute-amazing-social-media-stats-infographic.html

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>