instagram

80 milyon üyesi bulunan Instagram, işletmenizi ve ürünlerinizin tanıtımı için gereken bir online pazarlama aracıdır. Bu aracın en önemli özelliği ise fotoğraf kullanımı ve fotoğraf hashtaglerine(etiket) odaklanmasıdır. Kullanıcılar diledikleri zaman takipçileriyle paylaşmak için mobil telefonlarından başlıklarla ve etiketlerle fotoğraf paylaşabilirler. İşletmenizi ve ürünlerinizi tanıtacak ve potansiyel müşterilerinizle etkileşimi artıracak en önemli yöntemler;

1. Kullanıcıları Vitrin Bakmaya Teşvik Edin

Takipçilerinize ürünlerinizin ve servisinizin tanıtımını yaparak, onlara vitrin bakma fırsatı sağlamış olursunuz. Metninizde lokasyon ve satış detayları gibi takipçilerinizin ilgisini çekecek konulara yer verin. Takipçilerinizin fotoğrafta paylaştığınız ürün veya ürünlerinizi almak istemesi durumunu düşünerek, ürününüzün açıklamasını yaptığınıza emin olun.

2. İşletmenizin Neler Yapabileceğini Gösterin

Müşteriler genellikle işletmenizin ürün ve hizmetlerine perde arkası olarak bakmayı ilgi çekici bulur. Ürünleriniz ile ilgili ilgi çekici fotoğraflar paylaşın ve mutlaka hashtag(etiket) kullanın. Böylece kullanıcılar merak edip ürünlerinizle ilgili bilgi almak isteyecektir. Bu şekilde daha fazla takipçi elde etme şansı da bulabilirsiniz.

3. Özel Avantajlar Teklif Edin

Fotoğraflarınızı paylaşırken, insanların ilgisini çekebilecek ve yeniden ziyaret etmelerini sağlayacak paylaşımlarda bulunmaya dikkat etmelisiniz. Takipçilerinizi, paylaşımlarınızdaki katılımları için ödüllendirin. Takipçileriniz için bir yarışma, indirim ya da promosyon düzenleyebilirsiniz. Bu durum ayrıca başkalarını da sizi takip etmeye teşvik eder.

4. İşletmenizi Kişiselleştirin

Örneğin bir şirket etkinliği düzenlediniz. Bu durumda daha çok kendinizin ve çalışanlarınızın fotoğraflarını çekin ve paylaşın. Kullandığınız fotoğraflarda efektlere yer edin. Böylece fotoğrafınızın daha dikkat çekici hale gelmesini sağlarsınız. Metinlerde çalışanlarınızla veya işletmenizle ilgili fotoğrafta neler olduğunu açıklayan bilgiler paylaşın.

Instagram işletmenizi tanıtmak etmek için hem harika hem de yaratıcı bir araç…

Tagged with:
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>