Akıllı telefon kullanımının artması ile beraber mobil internet kullanımı oranıda her geçen gün oldukça artmakta. Gsm şirketlerinin özel kampanya kurguları ve uygulamaları da daha çok mobil internet kullanım üzerine. Yazımız ise bundan yola çıkarak Google’ın analizi ile hazırladığı AdSense Mobil’in sunduğu ürünlerle mobil sitenizden en iyi şekilde nasıl para kazanacağınız ile ilgili. 

Mobil İçerik için AdSense

Mobil İçerik için AdSense sayesinde, yayıncılar, hedefi belirlenmiş Google reklamlarını kullanarak mobil web sayfalarından kazanç elde edebilirler. Temel özelliklerden bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

  • İçeriğe dayalı hedefleme, mobil sitenizin içeriğine uygun reklamlar yayınlanmasını sağlar.
  • Google reklamverenleri doğrudan mobil envanteriniz için teklif verir.
  • Mobil cihazlara özel reklam biçimleri küçük ekran için optimize edilmiştir.

AdSense, mobil web sitelerinde, sitenizin görüntülendiği telefonun türünü otomatik olarak saptar ve buna uygun reklamlar yayınlar. Örneğin bir kullanıcı, sitenizi ileri teknoloji akıllı telefonla görüntülüyorsa, özellikle o cihazın tam işlevli HTML tarayıcısı için tasarlanmış mobil reklamlar yayınlanır.

Google politikalarında da belirtildiği gibi, Mobil İçerik için AdSense reklam birimlerinin mobil uygulamalarda değil, mobil web sitelerinde kullanılmasının amaçlıyor.

Mobil uygulamanız için bir reklamcılık çözümü arıyorsanız, AdMob’a kaydolabilirsiniz.

Mobil Cihazlar için Özel Arama Reklamları*
Halihazırda, masaüstü cihazlardan görüntülenen siteler ve uygulamalarda Özel Arama Reklamları özelliğini kullanıyorsanız, artık yayıncıların bu özelliği mobil sitelerde ve uygulamalarda da kullanabileceklerini bildirmekten mutluluk duyarız. Mobil Cihazlar için Özel Arama Reklamları, mobil web sitesinden yapılan kullanıcı sorgularına dayanan, hedefi iyi belirlenmiş reklamlardır.

Bu reklamların getirisi genellikle yüksektir ve yayıncılar, reklamların görünümünü ve yapısını özelleştirerek kullanıcıların sayfada reklamlarla en iyi şekilde bütünleşmesini sağlayabilir. Bu reklamlar ekrana sığdırılabilir veya sonuçlarla birlikte kayabilir.

AdSense optimizasyon uzmanı Anja Kuncic’in yapmış olduğu açıklamalar ışığında özellikle mobil uygulamalar ile sitenizden daha fazla para kazanabileceğinizi göstermiş oldu.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>