Google AdWords reklam uzantıları, firmanız hakkında ek bilgi gösteren (metin reklamlara “uzantı” olarak eklenen) bir tür reklam biçimidir. Bazı reklam uzantıları manuel olarak eklenirken bazıları otomatiktir.

Neden reklam uzantıları eklenmeli:

  • Reklam uzantıları, reklamlarınızın görünürlüğünü iyileştirerek daha fazla potansiyel müşterinin dikkatini çekmenizi sağlayacaktır. Reklamlar, kenar çubuğunun yanında görünmek yerine çoğunlukla arama sonuçlarının üstünde görünür. Rekabet eden iki reklamın teklifi ve kalitesi aynıysa, uzantıların daha fazla etki etmesi beklenen reklam genellikle diğerinden daha üst konumda görünür.
  • Reklam uzantıları, reklamlarınızın tıklama oranını (TO) iyileştirerek daha fazla tıklama, daha fazla müşteri trafiği almanıza olanak tanımanktadır.

Reklam uzantıları nasıl çalışır:

  • Google AdWords, uzantının (veya uzantı kombinasyonunun) kampanyanızın performansını artıracağını hesapladığında ve Reklam Sıralamanız uzantının görünmesi için yeterince yüksek olduğunda reklamınızla birlikte bir veya daha fazla uzantı gösterir. Uzantıların ne zaman göründüğünü Reklam uzantıları sekmesinden takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>