Sosyal imleme en basit haliyle sosyal paylaşım sitelerinde yapılan tanıtım paylaşımlarına verilen isimdir.

sosyal-imleme-nedirBu tanıtım paylaşımları web sayfamızın veya blog sayfamızın arama motorlarında trafiğinin arttırılarak popüler konuma gelmesi için uygulanmaktadır. Sosyal imlemenin faydası olabildiği gibi zararı da olabilmektedir. Bu nedenle imleme yaparken veya yaptırırken dikkat etmeniz gereken kurallar vardır. Google algoritmalarını güncellemeden önce bu işlem için çeşitli programlar kullanılarak yapılabiliyordu, günümüzde ise Google arama motoru algoritmalarını alınan backlinklerin kalitesini kontrol edecek şekilde güncellediği için program kullanıldığı taktirde bu işlem yarardan çok zarar getirmektedir.

Google arama motoru artık kullanıcıya hitap eden doğal backlink kaynaklarına sahip web sayfalarına değer vermektedir. Bu nedenle web sayfalarınızın değerini artırmak için ziyaretçiye en etkili şekilde hitap ederek sayfa trafiğinizi doğal yollardan arttırmalısınız. Ziyaretçi web sayfanızda ne kadar vakit geçirirse o kadar popüler konuma gelirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>