Google’ da arama yapan kullanıcılar ürün veya hizmeti satın almadan önce, aradıkları ürün veya hizmet ilgisi alaka düzeyi en yüksek sonuçlarla ilgilenirler.

Google AdWords reklam uzantıları, potansiyel müşterilere daha fazla ek bilgi sunarak, reklam ile etkileşime geçmelerine yardımcı olmaktadır. Örneğin, firmanızın numarasını arayabilir, adresinizi harita üzerinde görebilir veya sitenizde aradıkları ürün ya da hizmetle ilgili olabilecek diğer sayfalara yönlenebilirler. Uzantılar, reklamları daha verimli hale getirerek genel anlamda tıklama oranı ve kampanya performansını arttırmaya yöneliktir.

ADWORDS

Reklam Uzantı ve formatları, artık reklamınızın konumuna etki etmektedir. Rekabet eden 2 reklamın aynı teklif ve kalite puanına sahip olması durumunda, uzantılarının pozitif etkisi fazla olan, daha yüksek konumda çıkmaktadır.

Uzantıların etkilerini belirlerken arama sorgusundaki alaka düzeyi, tıklanma oranı gibi faktörler göz önüne alınmaktadır.

Reklam sıralamanız reklamın uzantılı çıkıp çıkmayacağına etki ettiği için, Teklif veya Kalite Puanını (ya da her ikisini de) arttırmak gerekebilir.

Her arama sorgusunda, en yararlı kombinasyonlar ve performansı en yüksek uzantılar gösterilmektedir. Bu sebep ile hangi uzantının tıklama oranına en fazla etki edeceğini tahmin etmeye gerek yoktur.

Hesabınızda düşük veya yüksek tıklama başına maliyetler ile karşılaşabilirsiniz. Uzantıların alakalı olması hem daha düşük maliyetlere sahip olmanızı hem de diğer reklamverenlere göre sıralamada daha avantajlı olmanızı sağlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>