Google’ ın resmi blog sayfasında yayımladığı yazı ile 21 Nisan 2015 tarihinden itibaren Google arama motoru kullanılarak yapılan mobil arama sonuçlarında “mobil kullanılabilirlik” kavramının önemli bir sıralama kriteri haline geleceğini ilan etti. Google’da her yıl ortalama 600’e yakın algoritma güncellemesi oluyor. Bu güncellemelerin bazıları büyük çaplı sıralama değişikliklerine yol açıyor ve web sitesi sahipleri tarafından fark ediliyor. Büyük bir bölümü ise kimsenin ruhu bile duymadan hayatımıza geçiyor.

mobil site seo

MoreClick olarak Google’ın son bir kaç ayda mobil site SEO ile ilgili almış olduğu aksiyonları kronolojik olarak takip ederek büyük çaplı bir mobil algoritma değişikliğine gideceklerini önceden tahmin ettik.

Google akıllı telefonlardan yapılan Google aramalarında mobil uyumlu olarak nitelendirdiği siteleri “mobil uyumlu” etiketi ile listelemeye başladı; bunun için bir de test aracı yayımladı: https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

Sizde yukarıda paylaşmış olduğumuz link üzerinden web sitenizin mobil uyumluluğunu test edebilirsiniz.  Eğer bir web siteniz yok veya mobil uyumlu değil ise  http://www.mediaclick.com.tr/ web sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>