Arama motoru pazarlamasının yıl içinde beklenen trafiğin üstünde artması ile birlikte doğan tahminler özellikle 2016 yılında tek başına büyük reklam mecrası haline getireceği düşüncesinde. Rekabetin ve kullanım alışkanlıklarının ölçülebilir olması sayesinde daha çok anahtar kelime kullanımı yerine beklenen hedef ile doğru orantıda geri dönüşü daha yüksek anahtar kelimelerin seçilmesi toplam maliyeti her geçen gün arttırmaktadır.

Peki bu maliyetlerini nasıl düzenleyebiliriz ?

Daha Fazla Entegrasyon

IgnitionOne başkanı Roger Barnette konu ile ilgili şöyle diyor. ” Amaç online satış ise ise,” birkaç yıl önce, tüketiciler satın alacağı ürünü sadece online olan yakın arkadaşlarına sorabiliyordu fakat sosyal medya ile genişletilmiş ticaret imkanları da değişti. “İnsanlar artık tüm bu süreci çevrimiçi ve mükemmel bir gözlemci olarak geçirmekte,”

Hedef kitleyi iyi analiz etmekle başlayan süreçte, kullanıcıların ihtiyaçlarını ortaya çıkarma, satılacak ürünün özellikleri daha çok vurgulama, fiyat avantajından bahsetmek gibi önemli adımlara sahip. Görsel reklamlar ile arama ağında ki reklamların beraber ve birbirini tamamlayacak formatta olması entegrasyonu bu şekilde yapmak satış oranınıda arttıracak bir yapıdır.

Mobil Fırsatlar

Akıllı telefon penetrasyon büyümeye devam ettikçe, mobil arama terimlerinizin fiyatlarıda artabilir.
Tabii ki, mobil arama için ayırmak istediğiniz para miktarı yapmak isteğiniz çalışmaya göre değişmektedir. Önemli olan ulaşmak istediğiniz hedef kitlenin mobil araçları yoğun olarak kullanması ve bu sayede sizi ziyaret etmiş olması gerekir. Hali hazırda reklam çalışması yapmasanız bile site trafiğinizi ölçümlerken kullandığınız programlar sayesinde sitenize nereden geldiğini net olarak görebilir bu sayede strateji belirleyebilirsiniz.

İyi İniş Sayfaları

Doğru açılış sayfası ile olumlu geri dönüşler almak oldukça hızla ve kanıtlanmış bir gerçek. Reklam çalışmalarınızda öncelikle anahtar kelimesinin, sonra reklam metninizin büyük önemi olsa da reklamdan sonra kullanıcıların karşılaşacağı iniş sayfası yapılan çalışmaların en önemlisini teşkil ediyor. Stratejik olarak belirlediğiniz anahtar kelime ile süslediğiniz reklam metninde anlattığınız herşeyi kullanıcıların iniş sayfasında kolayca takip edebileceği yönlendirmelerle satışı kapatmayı sağlayabilirsiniz. Bu sayede reklam maliyetlerini düşürerek, anahtar kelime için Tıklama Başına Maliyetiniz daha sağlıklı bir konuma getirmiş olacaksınız.

Daha Fazla İletişim

Geleneksel pazarlama gibi, son yıllarda arama motoru pazarlaması daha karmaşık olmasıyla beraber katlanarak büyüdü. Kullanıcıların yapacağı arama ile satın alma kararını vermesi için daha fazla kaynağa baktığını unutmamak gerek. Örneğin, sosyal medya konuşmalarını anahtar kelimeler ile hedefleme yapmak doğru adımlardan biri olacaktır. Mobil aramalarda ise en büyük önemi coğrafi hedefleme göstermekte. Sonuç olarak ulaşmak istediğiniz hedef kitleyi doğru analiz etmek ve düzenli takip ettiği mecralarda stratejik olarak bulunmak hem satış oranınızı hem de reklam maliyetleriniz konusunda size fayda sağlayacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>