Google tarafından verilen bilgiler doğrultusunda yardım ile, benzersiz ve değerli bir içeriğe sahip siteler hazırlayarak işletmenizi büyütebilir ve bu sayede daha fazla ziyaretçiyi sitenize çekebiliceğiniz düşüncesinde.

AdSense işletme modelinin temelini, yararlı ve bilgi bakımından zengin bir site hazırlamak, yayıncılar için uzun vadeli gelir artışı sağlamayı ve kaliteli bir ağı sürdürmeyi amaçlamak oluşturuyor. Bu, ziyaretçilerinizin içeriğe göz atmak ve muhtemelen alakalı bir reklamı tıklamak üzere sitenizde daha uzun süre kalmasını sağlayacak şekilde kullanıcı deneyimini geliştirmekle kalmaz, hesabınızın olumlu sicilini korumanıza da yardımcı olur. İçeriklerini net ve doğru bir şekilde tarif eden site yayıncıları sistematik yapı içerisinde kendini iyi konumlar ve olumlu geri dönüşler sayesinde maddi, manevi kazanç sağlar.

google-adsense-para-kazanma

Başka sitelerden içerik kopyalamak, otomatik olarak içerik üretmek veya başka yayınlardan alınan içeriği yeniden yazmak ve bu tür sayfaları izinsiz ya da gerekli yasal haklara sahip olmadan para kazanmak için kullanmak Google AdSense’in program politikalarını ihlal edilmesi olarak değerlendirilir. Paylaşmanın ilginç olacağını düşündüğünüz veya sizi özellikle heyecanlandıran içeriğe sahip bir makale görürseniz, onu kopyalamayın. Bunun yerine konuyla ilgili kendi görüşünüzü yazın. Google AdSense ile oldukça iyi maddi kazanç sağlayan yayıncıların en önemli özellikleri de kendine özgü bir sitili ve içeriği olması.

İçerik konumlandırılmasının dışında teknik olarak sitenizin sayfa düzenini olabildiğince kullanımı kolay bir şekilde yapılandırmak ve kullanıcıları doğal olmayan bir şekilde reklamlarınızı tıklamaya yönlendirebilecek veya gösterimlerinizin sayısını yapay olarak artırabilecek kafa karıştırıcı uygulamalardan kaçınmak gerekiyor.

Bir site hazırlarken, odaklandığınız nokta, arama motoru sıralamalarıyla veya reklamların daha fazla tıklanmasını sağlamakla değil, belirlediğiniz hedef kitle ile ilgili olmalıdır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>