Dünyada en çok kullanılan ve bu konuda tartışmasız liderliği elinde bulunduran arama motoru olan Google’dan gelen organik trafik gerçekten çok değerli. Herşeyden önce ücretli trafiğe göre doğal trafik çok daha ucuza mal oluyor.

Google’dan gelecek organik trafiği web sitenize yaptıracağınız SEO çalışması ile geliştirmek mümkün olabiliyor.

Fakat bu konuda hiçbir bilginiz yoksa bile dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var.

İşte sizin için seçtiğimiz basit ama etkili yöntemler;

1. Google+’ta yerinizi alın

Google’ın sosyal ağı olan Google+ dünyanın en büyük arama motoru için önemli bir bilgi kaynağı. Siteniz için Facebook ve Twitter üzerinden tanıtım yaparken, sitenizdeki ürün sayfalarının bağlantılarını Google+’ta paylaşmak SEO anlamında mutlaka size faydası olacaktır.

2. Daima yenilenen içerikler üretin

Google her zaman özgün ve güncel içeriğe büyük önem veriyor. Eğer web sitenize en son bir ay önce veri girdiyseniz Google’da sitenizin yavaş yavaş alt sıralara düşmeye başladığını görebilirsiniz. Fakat web sitenizi veya blog’unuzu sürekli olarak güncelleyip, ihmal etmezseniz Google’da sitenizin daha fazla üst sıralarda tırmandığını göreceksiniz.

3. Detaylı yazılar yazın

Google sitenize girmiş olduğunuz metinlerin uzunluklarına çok dikkat ediyor. Yeni içerik oluşturmak için çok kısa yazılara yer verirseniz, bu SEO için çok olumlu etki etmeyecektir. Bunun yerine sitenizde daha detaylı ve etkileyici yazılar yazmalısınız. Detaylı ürün tanıtımları bu anlamda Google’ı, memnun edecektir.

4. Müşteri memnuniyetini artırın

Google bir arama motoru olduğu için müşterilerinizin sitenizden memnun kalıp kalmadığını ölçmesinin mümkün olmadığını düşünebilirsiniz. Fakat Google bunun da bir kolayını bulmuş durumda. Google üzerinde gerçekleştirilen bir aramadan sonra sitenizi ziyaret eden potansiyel müşterinizin kısa süre içerisinde aynı konuda yeni bir arama yapmasını Google, ziyaretinin sitenizden memnun kalmadığı şeklinde yorumluyor. Eğer Google üzerinden gelen ziyaretçileri sitenizde daha uzun süre tutabilirseniz Google da müşterilerinizin sitenizden memnun olduğuna karar vererek, arama sonuçlarında sitenizi daha üst sırada yer verecektir. Bunun için yine detaylı içerikler ve zengin ürün çeşitleri çok işinize yarayabilir.

google-penguin-600

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>