YouTube’ta artık anasayfaya reklam alma dönemi. Ana sayfa reklamları küçük işletmeler için büyük maliyetler yaratabilir fakat büyük firmalar için marka bilinilirliği oluşturma açısından oldukça işe yarayacak gibi gözüküyor.

Navigasyon çubuğunun tam altında yer alan yeni reklam alanı 970×250 piksel boyutunda tasarlanmış. Bu alanda video reklam kullanılması tavsiye ediliyor. Ancak video reklam olması zorunlu bir uygulama değil. Bu reklam türünde reklamlarınız için bir YouTube kanalı oluşturup reklamlarınızı oraya dahil etmeniz, yaygınlaşması ve bilinirlik açısından çok zaman kazanmanızı sağlayabilir.

Kullanıcılarla paylaşılan marka tanıtımı ve ürün besleme şeklindeki video reklamları her zaman işe yaramıştır ve güvenilirlik sağlamıştır. Viral reklam denilen kullanıcıların aralarında öneri şeklinde yaygınlaştırdığı ağızdan ağza reklam biçimi video reklamlarla daha kolay ve kısa sürede  yaygınlaşır. Elinizi çabuk tutun ve bir YouTube kanalı oluşturup ürününüzü, hizmetinizi ve sosyal sorumluluk projelerinizi orada yayınlayın.

YouTube reklam çeşitlerinden yararlanmak için hemen harekete geçin çünkü reklamlarınız, reklam gönderme ve geri dönüş süresi değişiyor fakat DoubleClick tarafından, Masthead uygulamasının duyurulma tarihinden 9 iş günü öncesinde rezervasyonunuzu almış olmanız gerekir.

Uygulama için gerekli olan öğeler şöyle sıralanabilir;

  • Tüm öğeler DoubleClick Rich Media aracılığıyla gönderilmelidir.

  • Flash dosyaları yalnızca AS3 kullanan kodlama gerektirir.

  • HTML5 Manşetleri desteklenmez.

Sayfa istekleri HTTPS (SSL) veya HTTP aracılığıyla yapılır. Harici bir varlık veya reklam içinden yapılan veri isteği, sayfa ile aynı protokolü veya https (SSL) varsayılan protokolünü kullanmalıdır.

Bunlara ek olarak kullanıcı “Reklamı Kapat” düğmesini tıkladığı zaman Masthead uygulaması %100 daraltılır ve içerik ön plana çıkar fakat ekranda “Reklamı Göster” düğmesi kalır. Kullanıcı “Reklamı Göster” düğmesine tıkladığında yeniden reklamın açılmasını sağlar.

1-5O6E

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>