- Anahtar Kelime Planlayıcı : Anahtar kelimeler veya web sitenizi baz alarak size hedefleyebileceğiniz anahtar kelime fikirleri verir. Bu anahtar kelimelerinpotansiyel trafik hacmi, rekabet seviyesi bilgilerini; bütçe ve teklif seviyenizegöre oluşabilecek trafiği ve maliyeti öngörmenizi sağlar. Anahtar KelimePlanlayıcı ile ayrıca, birden fazla anahtar kelime listesini birleştirebilirsiniz.

- Görüntülü Reklam Planlayıcı : Anahtar kelimeler veya web sitenizi baz alarak size reklamlarınızın gösterilmeye uygun olacağı yerleşim fikirleri verir. Buyerleşimlerin potansiyel trafik hacmi, rekabet seviyesi bilgilerini; ziyaretçiprofilini, yayınlayabileceğiniz reklam türlerini ve boyutlarını da bu araçüzerinden öğrenebilirsiniz.

- Arama Terimleri Raporu : Reklamlarınızı, hangi kullanıcı aramalarının tetiklediğini görmenizi sağlar. Böylece, iyi performans gösteren aramaları tespit edip, alakalıaramalar için reklamlarınızı optimize edebilir, veya kötü performans gösteren,alakasız aramaları bulup negatif anahtar kelime listenize ekleyebilirsiniz.

- Açık Arttırma Bilgileri Raporu : Reklamlarınızın, rakiplere kıyasla ne sıklıkta hangi konumda yer aldığını görmenizi sağlar.

- Web Yöneticisi Araçları (Arama Konsolu) bağlantısı: AdWords hesabınızı,WMT ile bağlayabilirsiniz. Böylece, gerçek kullanıcı aramalarında,reklamlarınızın ve organik sıralamadaki bağlantınızın ayrı ayrı ve birlikte nasıl performans gösterdiğini görebilirsiniz.

yardımcı-araclar

- Google Analytics: AdWords hesabınızı, Google Analytics ile bağlayabilirsiniz. Analytics, kullanıcıların web siteniz ile nasıl etkileşime geçtiğini gösterenkapsamlı raporlar içerir. AdWords ile bağlantı kurduğunuzda, iki taraflı bilgia ktarımını sağlar ve daha kapsamlı raporlara erişebilirsiniz.

- AdWords Editor: Masaüstü uygulaması olarak çalışan, profesyonel bir hesap yönetim aracıdır. Ekip içinde görev paylaşımına, yedek almaya, kontrol sonrası yayına almaya olanak tanır. Dikkat: AdWords Editor ile aynı anda, birden fazla hesabı yönetemezsiniz.

Adwords-editör

- Dönüşüm Optimize Edici: Dönüşüm tanımı yaptıktan, ve belirli bir sayıda dönüşüm biriktirdikten sonra, AdWords’ün tekliflerinizi ayarlaması içinDönüşüm Optimize Edici’yi kullanabilirsiniz. Bu araç, belirlediğiniz Hedef Edinme Başı Maliyet (EBM) değerine bağlı kalarak, dönüşüm getirmesi muhtemel tıklamalar için, TBM teklifinizi otomatik olarak arttıtır.

- Kampanya Denemeleri: Kampanya bütçenizin belirli bir kısmını, belirlediğiniz bir süre için denemeler yapması amacıyla AdWords’e bırakabilirsiniz. Böylelikle, farklı anahtar kelimeleri, teklif seviyelerini ve reklam varyasyonlarını gerçek gösterim ve tıklamalar ile test edebilir, kampanyanızı optimize edebilirsiniz.

- IP Hariç Bırakma: Kampanya seviyesinde yapılan bu ayar ile, belirli IP’lerden bağlanan kullanıcıların reklamlarınızı görmesini engelleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>