google-arama-insaat (600 x 400)

 

İnşaat sektörü 2016 yılının ilk son çeyreğinde yüzde 6,6 ile yüzde 4,8 büyüyen genel ekonomiden daha hızlı büyümüştür. İnşaat sektörünün büyüme performansı daha yüksek olmuştur. Böylece yılın geneli için 2015 yılının daha üzerinde bir büyüme gerçekleşme beklentisi ve olasılığı artmıştır.

2016 yılında kurulan 1095 şirketten 856’sı inşaat sektöründe yer alıyor.

Konut alırken hangi kaynaklar kullanılıyor?

  • Arama motorları
  • Ağızdan ağıza pazarlama
  • Ürün/fiyat karşılaştırmalı internet siteleri
  • Finans servisi sağlayan internet siteleri

Konut arayanların %83’ü firmanızın adını kullanmadan, genel terimlerle internette arama yapıyorlar. Konut arayanların %76’sı araştırmalarına ilk olarak internetten başlıyor. Bu araştırmaların %86’sı satın alma ile sonuçlanıyor.

Yani belirli bir inşaat firması ismi yerine “Satılık daire” veya “Havuzlu Villa” olarak aramalar gerçekleştiriliyor. Her konuda olduğu gibi, ilk olarak Google’a danışan kullanıcılar, büyük ölçüde arama sonuçlarına göre kararlarını veriyorlar. Arama sonuçlarında üst sıralarda olmak ise tamamen sizin elinizde. Sektörünüzde, rakiplerinizden sıyrılmak ve ön sıralara çıkmak için Google Adwords reklamlarını inceleyin.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>