Google ve Facabook markaları birlikte başlattığı dev proje sayesinde dünyanın en uzun deniz altı fiber optik kablosu döşeme işini hayata geçiriyor.

Yapılacak projede sayesinde Hong Kong ile Los Angeles arasında 80 milyon yüksek çözünürlüklü video konferans görüşmesi yapılabilecek.

Google’ın Cloud Platform ünitesinin çarşamba günü yapılan açıklamasına göre Pacific Light Data Communication ve TE Subcom iletişim firmasının desteği ile bu projenin gerçekleşmesi sağlanacak.
Google ve Facebook deniz altına kablo döşüyor!

 

Kablo uzunluğu 12.800 km uzunluğunda olacak ve tahmini 120 Tbps kapasitesine sahip olacak. Bu kapsamda böylesi bir hızın Pasifik üzerindeki en yüksek kapasiteli hattı yapmakta.

Projenin başlaması ile kablonun 2018′de çalışmaya başlaması bekleniyor. Google’ın Cloud Platformu’nun yanı sıra Facebook kullanıcıları için daha büyük bir geniş-bant, daha kısa bekleme süreleri ve daha fazla güvenlik getirmesi düşünülüyor.

 

Tagged with:
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>