Facebook kullanıcıları arkadaşlarının nerede olduğunu görmelerini sağlayan  ”Yakınlardaki Arkadaşlar” (  Nearby Friends ) özelliğinde  önemli değişikliğe gidiyor.

 

Gizlilik Endişesi Taşıyan Kullanıcılar İçin Olumlu Değişim

Facebook’ta ki bu değişim, özellikle ilgili gizlilik endişesi taşıyan kullanıcılar için olumlu bir değişim olduğu düşünülüyor. Bu değişimle birlikte Facebook’un ayrıca “Yakınlardaki Arkadaşlar” özelliğini ön sayfada daha belirgin bir konuma taşıdığı da anlaşılıyor.

 

Takip Özelliği Artık Devre Dışı Kalacak

Sosyal dev Facebook’un yapacağı değişiklikler arasında en dikkat çekeni, arkadaşlarınızın tam olarak nerede olduğunu gösteren ve harita üzerinde bunu işaret eden kesin takip özelliğinin devre dışı kalması. Artık bundan sonra kullanıcılar arkadaşlarını tahmini uzaklık bilgilerinin yer aldığı bir liste içerisinde görebiliyor olacaklar.

facebook-yakındaki

 

Yeni Özellik Olan Wave Özelliğini Kullanıma Sunuyor !

Facebook bahsettiğimiz değişikliklerin yanında kullanıcılara, Wave adlı yeni bir özelliği de kullanıma sunacak. Bu yenilik ile bir arkadaşınıza, yakınlarda olduğunuzu bildirmek için bir Wave (El Sallama) gönderebiliyorsunuz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>