YouTube’da video izlerken aniden belirip, sinirinizi bozan ek açıklamaları kalıcı olarak nasıl kapatabilirim diye sorarsanız aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz..

YouTube’ta video izlerken ekranda beliren kanala kaydolmaak için veya diğer videolara tıklamanızı isteyen uyarılara hepimiz sıkça rastlıyoruz. İçerik üreticileri bu ek açıklama özelliğini (Annotation) gereğinden fazla kullanması, biz kullanıcıların canını sıkabiliyor. Neyse ki bu özelliği kullanmak istemiyorsak birkaç tıklamayla devre dışı bırakabiliyoruz.

youtube ek acıklama

Tüm Ek Açıklamaları Kapatın !

Profil fotoğrafınıza ve sonrasında ayarlar simgesine tıklayarak YouTube hesap ayarlarına gidiyoruz. Sonrasında sol taraftan oynatma sayfasına tıklayıp açılan sayfada “Ek açıklamaları ve video içi bildirimleri göster” seçeneğinin işaretini kaldırıyoruz. İşte bu kadar..

Sadece Gerektiğinde de Ek Açıklamaları Kapatabilirsiniz.

Bazı kanalların sunduğu bilgilerin işinize yaradığını düşünüyorsanız, ek açıklamaları izlediğiniz videoya özel olarak kapatabilirsiniz. Bunun için video izlerken videonun altındaki ayarlar simgesine tıklayın ve “Ek açıklamalar” işlevine tıklayarak kapalı duruma getirin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>