İnternet sitesi sahiplerinin istediği şey, sitelerine farklı bilgiler ekleyip ilgi çekmeye çalışmak. Bu demek oluyor ki internet sitelerinin daha çok gezinip okunması, daha fazla ziyaret edilmesi hatta güçlü içerikleriyle öne çıkmasını talep ediyorlar. Bu normal bir istek gibi gelebilir fakat bu yolda harcamanız gereken uzunca bir zaman ve emek vardır. Örnek verecek olursak seo uyumlu olan özgün makaleler bulndurmanız gerekmektedir. Peki yazınızı oldukça özgün bir şekilde yazdıktan sonra hala istediğiniz yüksek hitlere kavuşamıyor musunuz? Bundan sonra işin içine reklam giriyor. Siz kendi reklamınızı ne kadar iyi yaparsanız sitenize o kadar geri dönüşü fazla olacaktır. Google bu konulara çok önem vermektedir. Gerek örümcekleri ile olsun gerek ise siteye farklı platformlardan giriş yapılmasını izlemek ile olsun. İşte bildiğimiz bu konuda bize en çok faydası dokunan şey haber sitelerine reklam vermek oluyor. Haber sitelerine reklam vermek sitenizin tanıtımı için çok faydalı bir yol olacaktır, gerek reklam üzerinden tıklanmalar ile sitenize giriş yapan ziyaretçiler olsun, gerek google’ın haberinizin yapıldığını görüp listelerde üst sıralara yerleştirme nezaketinde bulunması olsun bir çok yönden avantajlıdır. Sektörde talep fazla olduğu için ve üstelik vaad edilenin gerçek olup tamamiyle karşıladığı sebebiyle haber siteleri üzerinden reklam yapabileceklerini söyleyen bir çok kanal ortaya çıkmıştır ve hala çıkmaya devam etmektedir. Bu konuda dikkat etmemiz gereken olgu google news kayıtlı haber sitelerine ve okuyucu sayısı fazla olan haber sitelerine reklam vermemiz gerektiğidir.

 

Googlenewskayıt
Güvenilir bir site buldunuz, tanıtım yazınız da hazır ve reklamınızı yapmanız için de gereken talimatları verdiniz. Sizin için geriye kalan tek şey sadece beklemek. Reklamı yapılan siteniz hiçbir kullanıcı tarafından tıklanmasa bile google’ın web tarama botları, sitenizin bir haber sitesinde konuşulduğunu biliyor ve arama listelerinde yerinizi en üst sıralara çıkarmaktan çekinmiyor. Böyle bir durumun gerçekleşmesi doğal olarak tıklanma yüzdesininde artması anlamına geliyor.

 

Bu nedenle google news kayıtlı haber sitelerine reklam vermek web sitesi sahiplerine fayda sağlamaktadır.

Google News Kayıt Bilgilendirme:: https://support.google.com/news/publisher/answer/40787?rd=1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>