Türkiye ve tüm dünyada kullanıcılar sabah Google’a tanımlı hesaplarına girmeye çalıştıgında bir şok yaşadılar. Akıllı telefonlarını kullanan Google kullanıcıları telefonlarının tüm hesaplarından otomatik çıkış yaptıını farketti. Youtube, Drive, Gmail gibi tüm uygulamalar , google hesabından çıkış
yapıldığı uyarısı verdi.

Bu uyarıdan sonra kullanıcılar telefonlarına virus bulastığını veya hacklendiklerini düşünerek bazıları hesaplarını kapatmaya çalıştı.

Google-Android1

Sorun yaşayanların sayısının birhayli artması üzerine Google tarafından zorunlu bir açıklama geldi. Resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Google, korkulacak bir şey olmadığını, oturum açmada bir sorun yaşandığını ve bu sorunun güvenlik açığına neden olmadığını duyurdu.

YouTube-

Sorun yaşayanların Google hesabını kaldırarak yeniden kurması gerekiyor. Google hesaplarında sorun yaşamayanlar ise eskisi gibi hesaplarını kullanmaya devam edebiliyor.

Amerika’lı teknoloji devi Google uzun süredir böyle bir sorunla karşılaşmıyordu. Konuyla alakalı detay vermeyen Google’ın sunucularında bir sorun yaşandığı tahmin ediliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>