Dünyadaki en popüler ve en çok kullanılan e-posta servisi olan Gmail, mail gönderme boyutunu 25MB’ tan 50 MB’ ta çıkardığını duyurdu.
Bu artışla, Gmail kullanıcılarına azda olsa nefes aldıracak gibi görünüyor.

Dijital verilerin boyutları, dahada gelişen teknolojiyle birlikte her geçen gün artmaktadır. Günümüzde dijital verileri başka bir kişiye yollamak için en hızlı yol olan mail sistemi kullanmaktayız. Fakat mail sevislerinin kısıtlılığı, bu kolaylığı sekteye uğratan faktörlerin başında geliyor. Bu durumdan oldukça şikayetçi olan kullanıcılar da Google Drive veya Dropbox gibi bulut depolama servislerinden faydalanmak zorunda kalıyorlardı. Şimdi ise e-posta servislerinden ufakta olsa çözümler gelmeye başladı.

gmail-dosya-boyutu

Kullanıcıların şikayetlerine çözüm sunmak için adım atan e-posta servisi gmail, bu boyutu 2 katına çıkararak kullanıcıları mutlu etti. Bildiğiniz gibi E-posta servisleri atılacak maillere boyut sınırlaması getiriyordu. Söz konusu uygulamayı kullanan e-posta servisi Gmail ise kullanıcılarına 25 MB kullanım hakkı verirken şimdi ise servis bu boyutu 50 MB’a çıkaracağını duyurdu.

Bu yükseltmeye rağmen günümüz teknolojileri ile kıyaslandığında bu boyut ne yazık ki hala yetersiz görünmekte. Yani kullanıcıların büyük birçoğu, Google Drive ya da Dropbox gibi bulut depolama sistemlerini ne yazık ki kullanmaya devam edecek gibi görünüyor.

Google tarafından yapılan açıklamaya göre bu güncellemenin tüm kullanıcılara sunulmasının 3 günü bulabileceğini ifade ediyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>