Google sunduğu Test My Site ile  işletmelere sitelerinin mobil ve masaüstü gibi farklı cihazlardaki performansını ölçmeleri için kolay bir yol sunuyor.

Web sitenizin URL’sini girerek mobil uyumluluk düzeyinizi test edebilir ve size sunulan rapora göre mobil versiyonda düzenlemelere gidebilirsiniz.

Screenshot_1

Ayrıca İnternet’teki kullanıcılarla daha hızlı bağlantı kurmalarına yardımcı olabilecek belirli düzeltme önerileride oluşturacak bir liste sağlar. Bunun için web site adresinizi girmeniz yeterlidir. Saniyeler içinde sitelerinin puanını görebilir, sonraki adımlar ve ücretsiz yardım kaynaklarıyla ilgili ipuçları içeren ayrıntılı bir rapor da alabilirsiniz.

Örneğin şuan, dünya devi  www.google.com.tr sitesini test edelim.

Screenshot_2

Dünyanın en iyi web developerları ve yazılımcıları bünyesinde bulunduran Google`nin kendisinde küçük de olsa düzenlenmesi gerekenleri şeyler olduğunu görüyoruz. Örneğin “Mobil Uyumluluk”  gibi..

Kısacacı Google’nin bu hizmeti ile web sitemizin eksikliklerini görüp en iyi performansı sergiletmemiz mümkün görünüyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>