Google Mobil Reklamları; arama sonuçlarında, web sitelerinde, mobil aygıtlarda ve mobil uygulamalarda görünür. Mobil Reklamlar hazırlayarak, telefonlarını ve tabletlerini gün içinde kullananlara kişilere işletmenizi tanıtabilirsiniz.

Mobil Arama Ağı Reklamlarını Neden Kullanmalıyım ?

Google bu büyüyen pazarda kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamak üzere mobil kitlenize verimli bir şekilde ulaşmanıza yardım edecek bazı mükemmel özellikler geliştirdi.
Müşterilerinizi ve işletmenizi telefonla bir araya getirin.
Mağaza içi trafiğinizi artırın.
Mobil uygulamanızı tanıtın.
Mobil alışveriş yapanlar kullanıcılarla etkileşime girin.

Mobil Arama Ağı Reklam Hazırlamanın Avantajları.

Mağaza içi trafiğinizi artırın.
Mobil kullanıcılar yerel bilgi arar ve harekete geçmeye hazırdır.
Sesli arama yapabilmenin yanı sıra mobil uygulamaların bir diğer eşsiz tarafı da telefonunuzun nerede olduğunuzu bilmesidir.
3 mobil aramadan 1′i yerel aramadır.
Mobil kullanıcıların %88′i yerel bilgi aradıkları gün içinde harekete geçmektedir.
Mobil kullanıcıların %70′i telefonlarını mazağa içinde alışveriş sırasında kullanmaktadır.

mobilreklamlarrr

İşletmeyle müşterileri telefonla aracılığı ile bir araya getirme.
Arama uzantıları: Arama uzantıları, reklamları bir telefon numarası ile geliştirir ve mobil müşterilerin işletmeyi doğrudan mobil reklamdan aramasına olanak tanır. Google ayrıca, uzantı ayarlarınızda ‘yalnızca tıkla ve araya izin ver’ seçeneğini belirleyerek yalnızca aramalara izin veren reklamları görüntüleme seçeneği de sunar.

Yer uzantıları: Arama Uzantıları ile kullanıldığında, Yer Uzantıları, yerel işletmenize yönelik trafiğin ve ziyaretlerin artmasına yardımcı olur. Bazı reklamverenler, mağazalarına yönelik telefon aramalarının yanı sıra müşteri trafiğine de değer verir. Yer Uzantıları, normal metin reklamları hem telefon numarası hem de işletme adresi ile zenginleştirir. Yer Uzantısı ile ilişkili telefon numarası ve adres tüm cihazlarda gösterilir.

Sonuç Olarak:
Tüketiciler artık, mobil cihazlar sayesinde bilgiye neredeyse anında erişebililr hale gelmektedir. Potansiyel müşterilerinizin olduğu yerde sizin de var olduğunuzdan emin olmak için Mobil arama ağı reklamları kullanmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>