Fiyat uzantıları nedir ne işe yarar?

Masaüstü veya mobil cihazlarınızda metin reklamınızın hemen altında görünmektedir. İşletmenizin kullanıcılara sunduğu ürün veya hizmetler hakkında bilgilendirme yaparken daha fazla alan sağlar. Kullanıcılar fiyatlarınızı en fazla 8 kartlık bir set olarak görebilmektedir. Fiyatlara tıkladıklarında doğrudan sitenizde ilgilendikleri linke gidebilirler.

Reklamlarınıza fiyat uzantıları eklemek oldukça yararlıdır.

  • Sundugunuz Teklifleri öne çıkarır : Fiyat uzantıları, işletmenizin sunduklarını, kullanıcıların seçenekler arasında gezinebildiği etkileşimli bir biçimde sergiler.
  • Dönüşümleri arttırır : Kullanıcılar, fiyat menünüzdeki belirli bir öğeyi tıkladıklarında veya öğeye dokunduklarında doğrudan sitenize giderler.
  • Minimum hareketle etkinizi artırır : Yeni metin reklam oluşturmanıza veya eskilerini düzenlemenize gerek kalmaz.

Örnek Banner :

fiyat uzantısı

Fiyat uzantıları özellikleri nelerdir ?

Fiyat uzantılarını eklemek ve kullanmak basittir.

  • Kolayca güncelleyebilirsiniz : Öğe adlarınızı ve açıklamalarınızı istediğiniz zaman değiştirebilir,  indirimler ve özel teklifler için güncel olmalarını sağlayabilirsiniz. Ayrıca fiyat uzantılarınızı performans istatistiklerini sıfırlamadan düzenleyebilirsiniz.
  • Esnek ve özelleştirilebilir. Fiyat uzantılarını, hangi reklamlarla birlikte göstermek istediğinize bağlı olarak bir hesaba, kampanyaya veya reklam grubuna ekleyebilirsiniz. Ayrıca fiyat uzantılarınızın gösterilmeye uygun olacağı tarihleri, haftanın günlerini veya günün saatlerini belirtebilirsiniz.

Maliyetlendirme nasıl yapılır ?

Fiyat uzantısına yapılan bir tıklamanın maliyeti, birlikte gösterildiği reklamın başlığına veya görünen URL’sine yapılan tıklamanın maliyetine ile aynıdır. Yani kullanıcı nereye tıklarsa tıklasın reklam veya uzantı olabilir aynı tutarda ücretlendirileceksiniz. Fiyat uzantılarında kullanıcılar gösterime göre daha fazla tıklama yapabilirler fakat siz gösterim başına en fazla iki tıklamayla ücretlendirilirsiniz. Ayrıca, kullanıcılar reklamı görüntülerken iyi veya kötü niyetli olarak hızlı bir şekilde birden fazla bağlantıya tıklarsa, bunlar yinelenen veya geçersiz tıklama olarak değerlendirilecek ve böylece ikinci tıklama için ücretlendirilyeceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>