Mesaj Uzantıları Google Adwords’te en son eklenen uzantılardan birisidir. Bir diğer adıda SMS uzantısı diyebiliriz.

Bu uzantıları eklemek form dönüşünü arttırmaya yönelik avantaj sağlamaktadır. Bu nedenle özellikle hizmet sektöründe ürünler sunuyorsanız ve mobilden sizi bularak tek tık özelliği ile bilgi almak isteyen müşterilerinize hazır SMS göndertmek istiyorsanız bu uzantı seçeneği tamda size göre. Mobilde bu uzantıyı kullanarak müşterileriniz size kolayca SMS atabilir sonrasında siz müşterinize ulaşarak ürününüzden veya hizmetleriniz hakkında detaylı bilgilendirme yapabilirsiniz.

Mesaj uzantılarını eklemek çok basittir.

Aşağıdaki örnektede nasıl eklenmesi gerektiği resim olarakda gösterilmektedir.

1-İşletme adını ekleyin.

2-Mesaj gönderilecek telefon numaranızı ekleyin.

3-Uzantı metni kısmına SMS başlığınızı  ekleyin.

4-İleti metni kısmına da hazır iletinizi ekleyerek kaydet tuşuna basıp mesaj uzantınızı kaydedebilirsiniz.

 

sms1

 

 

Dilerseniz kampanya dönemindeyseniz ve mesaj uzantısını sadece belirli tarihler arasında kullanmak istiyorsanız “Gelişmiş” ayarlardan belirlediğiniz tarih aralıklarını seçerek de ekleyebilirsiniz.

Ortalama 1 iş günü içinde onaylandıktan sonra artık mobilden sizi arayan müşterilerilere mesaj uzantılarınız görünecektir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>