Son dönemde dijital reklamcılıkta yerel reklamlar oldukça başarılı bir iş çıkardı. Kullanıcılar web sitesinin içeriğinden faydalanacak şekilde hazırlanan bu özel içeriklere, reklam verenlerin sponsor reklam mantığı üzerine kurulu olan yerel reklam formatı, yayıncı, reklamveren ve okur için de ideal bir reklam seçeneği olarak konumlandırılıyordu.

Şimdi Google Adsense de, dijital yayıncıların içeriklerinin arasına, içeriğin bir parçası gibi yerleştirebilecekleri yerel reklam formatını duyurdu. Örneğin, yemek tarifleri veren, belki pizza yapımını anlatan bir makalenin içinde, maddelerin arasına, bu yöntemle bir pizza reklamı almak mümkün olacak.

yerel-reklam

Google’ın “Yerel Reklam” olarak Türkçeleştirdiği ancak yayıncılık dünyasında Native Reklam olarakta bilinen bu yeni google reklam formatı bugüne kadar her reklam veren için yayıncının özel sunduğu paylaşımlarla yürürken, Google Adsense ‘ de yayıncılar için otomatikleştirilmiş yerel reklam seçeneği sunması sayesinde, çok daha fazla web sitesinde yerel reklamlar görmek mümkün olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>