Alışveriş reklamınızın en üst noktada ne sıklıkta gösterildiğini gösteren yeni raporlamalar alabilirsiniz.

Alışveriş kampanyalarınız artan alışveriş trafiğini en üst düzeye çıkarmak için hazır mısınız? Google ürün veri boşluklarını tanımlamak, Alışveriş kampanyalarındaki rekabet gücünüzü ölçmek ve bir başlangıç ​​yapmanıza yardımcı olmak için ürün durumu raporlamasını ve mutlak en iyi gösterim payı kullanıma sunuyor.

Potansiyel olarak kaybedilen Alışveriş trafiğini kurtarın
Alışveriş kampanyanız, sunum yapmaya uygun olmayan ürünler içeriyorsa, onaylanmayan unsurlar gösterdiğiniz alışveriş sonuçlarının sayısını etkileyebilir. “Ürünler” ve “ürün grupları” sayfasındaki raporlama grafiklerine ürün durumu raporlaması ekleyerek kaç tane ürününüzün hizmet vermeye hazır olduğunu görün. Örneğin, ‘hazır hizmet sunumlarına’ dalmak, ürünlerinizin artık açık artırmaya katılmaya uygun olmadığını gösterir.

image1
Ürünler sayfasındaki yeni bir teşhis raporu , ürünler “hazır” veya “onaylanmadı” gibi toplam ürün durumunuzu tanımlamanıza yardımcı olur . Ürün güncellemelerinin, kaybedilen trafiği en fazla etkileyebilecek yeri önceliklendirmek için, Tıklamalar ve Dönüşümler gibi performans sütunlarını rapora ekleyin. Sorunların derhal nasıl giderileceği ile ilgili daha fazla ayrıntı görmek için her bir ürün durumunu tıklayın. Alternatif olarak, etkilenen ürünlerin tam listesini doğrudan rapordan AdWords’te de görüntüleyebilirsiniz. Alışveriş kampanyalarınızı incelemek ve ürün ayrıntıları sık sık değiştiğinde açık artırmaya uygun olmayan, özellikle pik sezonları gelecekte en iyi performans gösteren ürünleri belirlemek için rutin bir kademelendirme geliştirin.

image2

Yeni metrik, Alışveriş reklamınızın en iyi yerdeki sıklığını gösterir
Artık ürünleriniz sunmaya uygun olduğundan, bunları alışveriş yapanların önüne getirme zamanı. Mobil cihazlarda en soldaki reklam Alışveriş sonuçlarında alışveriş yapan kişilerin sayısı 3 kat arttırabilir ; Bu konumdaki gösterimlere “mutlak üst” gösterimler denir. Bu en üst konumda gösterdiğiniz süreyi görmek için mutlak en yüksek gösterim payı kullanın (AdWords’te abs top üstteki IS sütununu arayın).
Mutlak en yüksek gösterim payı, Alışveriş sonuçlarında aldığınız “mutlak en iyi” gösterimlerin, en iyi gösterimde olabileceğiniz toplam süre boyunca olan sayısıdır .
Örneğin, 8 arama sonucunda “mutlak en iyi” olarak görünürsünüz, ancak 20 sonuca uygun olsaydınız mutlak en yüksek gösterim payı% 40 olurdu. Mutlak bir yüksek gösterim payı oranına sahipseniz, ürünlerinizin çoğu zaman Google Alışveriş sonuçlarında en üst konumda görünür demektir. “Mutlak üst” gösterimler, Google arama sonuçlarında Alışveriş gezici aracının reklamlarını içerir ve hem Alışveriş reklamları hem de Yerel Envanter reklamları için kullanılabilir.

image3
Mevsimlik kampanyaları optimize etmek ve daha fazla alışveriş yapmak için bu metriği kullanabilirsiniz. Diyelim ki, mutfak gereçleri satıyorsunuz ve tencere ve tavada bir tatil satışı planlıyoruz. Satış ürünlerini kendi ürün grubuna ayırın. İki gün boyunca izleyin ve reklamlarınızı daha belirgin hale getirmeniz gerekiyorsa teklifleri yukarı doğru ayarlayın. Ayrıca, cihaz başına reklam grubu düzeyinde mutlak en yüksek gösterim payı değerini de inceleyin. Teklif belirteçini artırarak düşük performans gösteren bir cihaz kitleyi optimize edebilirsiniz. Mutlak en iyi gösterim payınızı artırmada reklam kalitesi de diğer faktördür; kaliteyi artırmak için yüksek kaliteli görüntüler, ilgili ürün başlıkları ve envanterinizdeki doğru GTIN’leri içerir.
Etkinizi ana kategorilerde izlemek için mutlak en iyi gösterim payını başka rekabetçi metriklerle örneğin paylaş’ı tıklayın . Her iki metriği de artırarak, daha çok alışveriş yapanın ilgisini çekiyorsunuz demektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>